Menu Close

Dūmų detektoriai

Kiekvieną parą gaisrų suvestinėse būna po kelis įrašus, kad namuose, kurios šeimininkavo ugnis, dūmų detektoriaus nebuvo. Gyventojai neretai teisinasi, kad nespėjo jo įsigyti.  Deja, tai neretai kainuoja gyvybę, prarandamas užgyventas turtas.  Todėl ugniagesiai gelbėtojai dar kartą primena, kad gyvenamajame būste (kiekviename aukšte) turi būti įrengtas bent vienas autonominis dūmų detektorius. Yra rekomenduojama šiuos prietaisus įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius. Nepatariama jų įrengti virtuvėje, ar tose vietose, kur gali išsiskirti garai.

 

Įrengiant autonominius dūmų detektorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija. Kadangi karšti dūmai kyla į viršų ir  kaupiasi palubėje, šie prietaisai turėtų būti montuojami ant lubų. Tik tais atvejais, kai nėra galimybės jų įrengti ant lubų, autonominiai dūmų detektoriai gali būti įrengiami ant patalpos sienos, kuo arčiau lubų.

 

Parenkant detektoriaus tvirtinimo vietą, būtina prisiminti, kad kartais teks pakeisti elementus, patikrinti jo veikimą, todėl rekomenduojama juos įrengti lengvai prieinamose vietose.

 

Kad autonominiai dūmų detektoriai patikimai veiktų, svarbu periodiškai patikrinti jų veikimą paspaudžiant testavimo mygtuką. Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, juos reikėtų keisti kasmet. Dulkės ir nešvarumai mažina jo jautrumą, todėl reikėtų neužmiršti nuvalyti dulkių.

 

Renkantis autonominį dūmų detektorių, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų sertifikuotas pagal Europos standartą EN 14604:2005/AC:2008 ir paženklintas CE ženklu. Tai užtikrins, kad įsigijote kokybišką įrenginį. Detektoriai gali būti su keičiamais maitinimo elementais, arba su integruota baterija, kurios nereikia keisti visą prietaiso tarnavimo laikotarpį (apie 10 metų). Detektoriai su keičiamais maitinimo elementais yra pigesni, tačiau reikalauja daugiau priežiūros (kasmet būtina keisti maitinimo elementus). Dūmų detektorius galite rinktis pagal savo poreikius ir galimybes.

2023 m. jau įrengti naujai 57 dūmų detektoriai, aplankyta virš 100 gyvenamųjų būstų, kai kuriuose būstuose pakeisti dūmų detektorių elementai.

Norite pakeisti ar patikrinti savo dūmų detektorių, skambinkite (8-648) 30 648. Gaisrininkai atvyks pas Jus į namus ir padės tai padaryti tinkamai.

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą