Menu Close

Artimui pagalba

Savanoris ugniagesys  – fizinis asmuo, kuris yra pasirengęs savanoriškai dalyvauti gesinant gaisrus ir  aktyviais veiksmais atlikti kitą visuomenei naudingą veiklą priešgaisrinės saugos srityje, atitinka jam nustatytus amžiaus, sveikatos, bendrojo fizinio pasirengimo ir kitus reikalavimus ir yra sudaręs rašytinę savanoriškos veiklos sutartį su savivaldybės priešgaisrine tarnyba ar kitu šios savanorių ugniagesių veiklos organizatoriumi.

Savanoriai ugniagesiai bus dviejų lygių – dalyvaujantys gesinant gaisrus ir dalyvaujantys šviečiamojoje profilaktinėje veikloje. Savanoriais, dalyvaujančiais gesinant gaisrus, galės tapti 18−65 metų piliečiai, jie turės atitikti tam tikrus sveikatos ir bendrojo fizinio pasirengimo reikalavimus.

Norint tapti savanoriu ugniagesiu, dalyvaujančiu gesinant gaisrus, reikia pateikti prašymą savivaldybės ugniagesių tarnybai, pasitikrinti sveikatą ir bendrąjį fizinį pasirengimą, tada bus rengiami mokymai, reikės išlaikyti egzaminą ir jam bus suteikta teisė tapti savanoriu ugniagesiu. Sutartis savanoriškai veiklai bus pasirašoma 4 metams, kurią vėliau galima pratęsti. Savanoriui ugniagesiui, kuris jo tarnybos, darbo, mokslo ar studijų laiku nustatyta tvarka yra pakviestas ir dalyvauja gesinant gaisrą ar atlieka gelbėjimo darbus, yra išsaugoma tarnybos, darbo, mokslo ar studijų vieta.      Gesinantiems gaisrus ar atliekantiems gelbėjimo darbus, dalyvaujantiems planiniuose kvalifikacijos tobulinimo kursuose (mokymuose ir (ar) pratybose), atliekantiems kitas užduotis, nustatytas rašytinėse savanoriškos veiklos sutartyse, savanoriams ugniagesiams mokamas ne didesnis kaip 1 procento Lietuvos statistikos departamento paskutinio paskelbto šalies ūkio darbuotojų vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio atlyginimas už kiekvieną savanorio ugniagesio sugaištą valandą. Savanoriams ugniagesiams kompensuojamos su savanorio ugniagesio atlikta veikla susijusios išlaidos.       Savanorių ugniagesių veiklos organizatorius savanorius ugniagesius aprūpins jų veiklai atlikti reikalingomis priemonėmis ir darbo apranga bei draus juos draudimu nuo nelaimingų atsitikimų.

Savanoriais ugniagesiais prevencinei veiklai galės tapti asmenys nuo 14 metų. Gaisrų prevencijos savanoriais ugniagesiais gali būti jauni ir vyresni žmonės, kuriems per sunku gesinti gaisrus. Jiems reikės pateikti prašymą, išklausyti įvadinius mokymus, išlaikyti egzaminą ir sudaryti savanoriškos veiklos sutartį. Svarbiausia, kad kuo daugiau savanorių atsirastų kaimo vietovėse. Savanorių gretose gali būti ir krašto apsaugos savanoriai, ir šauliai, ir statutiniai bei nestatutiniai pareigūnai.

Norinčius tapti savanoriais ugniagesiais jau dabar kviečiame registruotis Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinėje ir gelbėjimo tarnyboje, adresu Elektrinės g. 8 Elektrėnai,
Tel. 8 648 30648, darbo dienomis nuo 7.30 iki 16.30 valandos.
Tapti savanoriu ugniagesiu, tai ne tik labai atsakinga, bet ir labai garbinga profesija, kuri visuomeniniame gyvenime ir žmonėse ugdys naują požiūrį, atsakomybę ir bendruomeniškumą. Todėl kiekvienas iš Jūsų esate labai laukiamas ir svarbus.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą