Menu Close

Šviestuvas – galimo gaisro šaltinis?

„Norime atkreipti gyventojų dėmesį, kad pastaruoju metu nemažai gaisrų kyla dėl buityje naudojamų šviestuvų ir netvarkingos elektros įrangos. Šiemet dėl netvarkingos elektros įrangos kilo 564 gaisrai. Jų metu žuvo 5 žmonės, sudegė 46 pastatai“, – sako  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Aurelijus Česūnas.

Šių metų spalio 21 d. dėl rūsyje užsidegusio šviestuvo gaisras kilo Kaišiadorių vaikų lopšelyje-darželyje „Spindulys“.  Gaisro metu iš pastato teko evakuoti 147 vaikus, iš jų 11 pačių mažiausiųjų buvo nuvesta į saugias patalpas viduje.

Rugsėjo mėnesį Švenčionių rajone, Cirkliškio kaime, profesinio rengimo centro valgyklos virtuvėje degė lubinis šviestuvas.

Pernai rugsėjo mėnesį lubų šviestuvas degė Vilniuje, Filaretų gatvėje, Petro Vileišio progimnazijos sporto salėje. Ugniagesiai pastatė ištraukiamąsias kopėčias ir nukabino jį. Moksleiviai ir mokytojai nebuvo evakuoti.

Tų pačių metų rugsėjo naktį gautas pranešimas apie Pasvalyje, Vilniaus g., užsidegusį prekybos centro sandėlį. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, prekybos centro sandėlio palubėje degė šviestuvas ir laidai.

2022 m. birželio 1 d. buvo pranešta, kad Santaros klinikose, trečiajame aukšte, dega lubos. Dėl gaisro iš klinikų buvo evakuoti žmonės. Ligoninėje degė šviestuvas, kurį darbuotojai užgesino dar iki ugniagesių atvykimo.

„Buityje galima aptikti įvairiausių naudojamų šviesos šaltinių, nuo kaitrinės lemputės iki šiuolaikiško LED šviestuvo. Gyventojams norėtume priminti, kad norint išvengti gaisrų, kylančių dėl šviestuvų, reikėtų laikytis Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių ir gamintojo numatytų  saugos reikalavimų“, – sako  A. Česūnas.

Pasak priešgaisrinės priežiūros specialisto, dažniausiai tokie gaisrai kyla, nes nesilaikoma minimalaus atstumo nuo elektros šviestuvų iki sandėliuojamų degių medžiagų, kuris turi būti ne mažesnis kaip 0,5 m, elektros šviestuvuose naudojamos didesnės galios elektros lemputės, negu nurodyta šviestuvų techninėse charakteristikose, elektros šviestuvai eksploatuojami be gaubtų, kai jie yra gamintojų numatyti.

A. Česūnas taip pat primena, kad draudžiama kabinti elektros šviestuvus ir kitus daiktus tiesiog ant elektros laidų ir kabelių, jeigu tokio kabinamo būdo nenumato gamintojas. „Taip pat, kad nekiltų gaisras, neuždenkite toršerų ir stalinių šviestuvų degiomis medžiagomis, o išeidami iš kambario išjunkite šviestuvą“, – sako jis.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą