Menu Close

Kilus gaisrui dūmų detektorius padidina galimybę išgyventi

Nuo šių metų gegužės 1 d. įsigalioja „Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių“ (BGST) pakeitimai, pagal kurias visi gyventojai savo gyvenamuosiuose būstuose (gyvenamuosiuose vienbučiuose ir dvibučiuose namuose, daugiaaukščių pastatų butuose, socialiniuose bustuose, vaikų ir globos namuose, bendrabučiuose, šeimos namuose, vienuolynuose ir gyvenamuosiuose sodo nameliuose) turės įrengti gaisro signalizatorius.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, labai didelė dalis gyventojų žūsta namuose, tai yra ten, kur jie turėtų jaustis saugiausiai. Pranešimai apie gaisrus, kuriuose žūstama, dažnai prasideda nuo to, kad namas degė atvira liepsna … . Tai rodo, kad gaisras nebuvo laiku pastebėtas. Jei namuose būtų buvę įrengti dūmų signalizatoriai, tikriausiai šių aukų būtų pavykę išvengti. Apie tai liudija ir Europos Sąjungos statistika. Statistika rodo, kad namų kiekis su įrengtais dūmų signalizatoriais įtakoja gyvenamųjų objektų gaisrų mirtinų aukų kiekį. Ten, kur gyvenamųjų objektų procentas su įrengtais autonominiais dūmų signalizatoriais yra didesnis, ten mirtinų atvejų pasitaiko mažiau.

Norite įsirengti dūmų detektorių, skambinkite tel. (8-648) 30 648. Gaisrininkai atvyks pas Jus į namus ir padės tai padaryti.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą